Zakladni informace

<small>Z PVwiki</small>

PVfree.net,o.s. provozuje velikou síť pro mnoho uživatelů v prostějovském regionu. Síť nabízí mnoho služeb profesionální kvality, která se vyrovná a spíše předčí mnohé komerčně provozované sítě v regionu. PVfree.net je sítí počítačových nadšenců a není provozována za účelem dosažení zisku. Veškeré prostředky získané z členských příspěvků jsou investovány do rozvoje sítě a sdružení.

Než začneš cokoliv podnikat pro připojení k síti PVfree.net a kroky vedoucí ke vzniku členství v PVfree.net, o. s., přečti si důležitá upozornění:


1) Ujasni si, že občanské sdružení PVfree.net, o. s. není firma (více zde) - nezaměstnává žádné techniky, kteří na povel dispečera jezdí na servis k zákazníkovi.

2) Vše se odehrává na základě dobrovolnosti a zejména servis koncových zařízení funguje na základě dohody aktivních lidí a členů vzájemně - více zde.

3) Každý, kdo se chce připojit k síti PVfree.net, se musí stát členem občanského sdružení PVfree.net,o.s. Podrobnosti kolem vzniku členství a připojení k síti najdeš zde. Základní požadavky na budoucího člena jsou uvedeny na této stránce

4) Členové po dobu členství platí členské příspěvky za členství ve sdružení bez ohledu na to, zda využívají produktů činnosti sdružení či nikoliv. Nezaplacením členských příspěvků vzniká členovi dluh. Je tedy v zájmu každého, aby komunikoval se správci nebo radou v případě problémů.

5) Komunikace s orgány sdružení probíhá buďto osobně na klubovně sdružení (Daliborka 3, Prostějov) a nebo spíše elektronicky = emailem, forum, jabber/icq . V úřední hodiny se dá dovolat i na telefon na klubovně. Jak efektivně komunikovat je popsáno zde. V případě, že nečteš emaily, nemůžeš se včas dozvědět o změnách a tudíž si nestěžuj, že jsi byl díky vlastní pohodlnosti omezen na svých právech.

6) Případné technické potíže je nutno hlásit vyžadovaným způsobem - pokud nedodržíš postup, je zbytečné se dožadovat pomoci - správci nejsou jasnovidci.

7) NEKUPUJ SI ZAŘÍZENÍ, o kterém není 100% napsáno v seznamu povolených zařízení! Jiná zařízení NEBUDOU POVOLENA a je zbytečné to vyžadovat. Na mnohých místech je k dispozici připojení v pásmu 5GHz a jen znalí technici vědí, jaké zařízení je vhodné v dané lokalitě použít.


Detailnější informace najdeš pod odkazem Otázky a odpovědi a také v dokumetech sdružení - Stanovy, Provozní řád, Finanční řád.

Osobní nástroje