VoltageSV2

<small>Z PVwiki</small>

Obsah


Napěťový supervisor verze 2

řízení: MAX6412UK??

protože asus má při náběhu dost velký proudový odběr, napětí zdroje poklesne a vlivem toho verze UK46 nepustí napájení natrvalo, vyzkouším, která verze je vhodná Pozorný čtenář se dovtípil, že to udává hranici napětí kdy IC spíná :)

výkonná část: spínání MOSFETem s nízkým Rds-on


Popis

(doufám, že to popíšu dostatečně jasně :)):

Základ je tvořen IC, T1, R1 a C1+C3. Hodnotou C1 a C3 lze nastavit zpoždění připojení zátěže po korektním najetí zdroje (hodnota 2u odpovídá času kolem 5s). Zbytek součástek je nepovinný a je to pouze ochrana asuse zařazená navíc, nebo zvyšující komfort. Na vstupu je jako ochrana zařazen transil D1, ten je schopen zabránit průniku napětí do asuse s hodnotou vyšší než 6V. C2 a C4 slouží jako dodatečná filtrace. Spínač S1 slouží k manuálnímu resetu. R2 slouží jako předřadný odpor LED indikující funkční stav (výstup je připojen na +5V). Velikost DPS je navržena pro plastovou krabičku ze sortimentu GM s označením U-KP39.

Datasheet IC: http://datasheets.maxim-ic.com/en/ds/MAX6412-MAX6420.pdf

Na stránkách maximu je možno objednat IC jako free sample. Po tom, kde jej koupit sem se tedy nepídil.


Při zapnutí nebo pokud nastane výkyv napájení, začne čekat s odpojeným výstupem; pokud se napájení obnoví a je po dobu 5sec OK, sepne výstup.

Proti verzi 1 je zjednodušen obvod tak, že nepotřebuje nábojovou pumpu, není třeba tak velké kapacity pro nastavování časové prodlevy a navíc nezbytné součástky jsou v SMD provedení, což zjednodušuje konstrukci. Úbytek napětí na spínacím FETu je kolem 30mV@2A.

Náhled osazení
Zvětšit
Náhled osazení

Schéma

V případě dotazů mě kontaktujte mailem: Kvicala.R(at)seznam.cz

Osobní nástroje