Kontrola udaju v databazi PVDB

<small>Z PVwiki</small>

Je ve vlastním zájmu každého uživatele, aby měl v pořádku svoje evidenční údaje - email, telefon, adresa a údaje o vlastním připojení, zejména MAC adresu.

MAC je vlastně jakési výrobní číslo, jedinečné na celém světě. Sestává ze šesti dvojic znaků ABCDEF1234567890 ve tvaru xx:xx:xx:xx:xx:xx , někdy místo dvojtečky bývá pomlčka. K tomuto číslu se pojí potom IP adresa, kterou počítač komunikuje se světem. Aby počítač dostal automaticky správnou adresu, musí být MAC zapsána správně, jinak počítač obdrží adresu jinou, která nedovolí komunikaci se světem.

Co tedy pro kontrolu učinit:

1) Přihlas se svým uživatelským jménem (tzv. NICK) a heslem do http://is.pvfree.net

2) klikni na Vaše připojení - zobrazí se ti všechny údaje o zařízeních, která jsi nahlásil, že budeš provozovat a požaduješ pro ně oprávnění

3) navštiv odkaz na našem webu vlevo - Moje IP adresa - po několika sekundách se objeví adresa, která je viditelná ze sítě...zapamatuj si ji

4) podle toho, jakou IP adresu máš na svém počítači:

- pokud je zde adresa 10.133.xx.xx, tak potřebuješ ověřit MAC

- pokud je zde adresa 192.168.xx.xx, tak nás nezajímá MAC karty v počítači, ale MAC tvého WIFIklienta =krabička někde na půdě,ke které je připojena venkovní anténa. Zpravidla bývá zespodu.


Návod najdeš zde [1] - vyber si jaké Windows na počítači máš a zda zjištění uděláš jen klikáním myší nebo přes příkazovou řádku.

A NYNÍ TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ:

Pokud najdeš nějaký rozdíl v těch MAC, které máš na svém počítači a tím, co máš zapsáno v databázi, napiš email na spravci@pvfree.net nebo zavolej na HelpLinku 588 207 234 a nahlas změnu.

Pozn. Pokud se na kontrolu vykašleš, nestěžuj si, že ti něco nebude fungovat - nový informační systém vyžaduje velmi přesné informace a nesprávné informace ignoruje.

Mnoho dalších užitečných návodů najdeš zde http://idoc.vsb.cz/cs/okruhy/cit/pc/sitova_pripojeni/

Osobní nástroje