Jak ziskat vlastni verejnou IP adresu

<small>Z PVwiki</small>

Vlastní veřejnou IP adresu z rozsahu přiděleného pro PVfree.net může získat na základě žádosti (vložené do http://is.pvfree.net ) především aktivně pracující člen, který vykonal nebo vykonává pro sdružení nějakou záslužnou činnost. Dále pak to může být i člen, který tuto adresu potřebuje z jiných závažných - např. zdravotních - důvodů, nebo chce realizovat nějaký veřejně prospěšný projekt (např. studijní, informační, propagační...). Soukromé weby, herní servery a pod. do této kategorie nespadají .

Před vyplněním žádosti je třeba vzít v úvahu fakt, že s veřejnou IP adresou se může stroj stát jednoduchým cílem útoků zvenčí, proto musí být vybaven účinnou a aktuální antivirovou ochranou a samozřejmě i správně nastaveným firewallem (šidítka integrovaná přímo do systémů Windows nejsou právě spolehlivou ochranou ).


Pokud si jsi vědom tohoto rizika a chceš veřejnou IP, zjisti si nejdříve, kterou branou odcházíš do internetu. Stačí zadat příkaz v příkazové řádce

 tracert www.nix.cz 

a ve výpise uvidíš, kterou branou odcházíš 10.133.255.5 je Ohrozim, 10.133.255.16 je Kostelecká a 10.133.255.17 je Italská.

Nyní se už můžeš přihlásit do členské databáze svým jménem a heslem a zde vyplníš žádost o připojení:


Místo připojení - uvedeš iGW, přes kterou jdeš do internetu, např. Veřejné IP Ohrozim / publicIP

MAC - vyplň 00:00:00:00:00:00

Výrobce a typ WiFi - sem vyplníš IP adresu, pro kterou chceš veřejnou adresu přidělit ostatní položky jsou prázdné

Poznámka - zde uvedeš, za jakým účelem chceš adresu přidělit, jaký předpokládáš provoz dovnitř a ven sítě a zda chceš celou IP adresu nebo ti stačí jen nějaký konkrétní port.

Pokud tyto údaje neuvedeš a nebo budou nedostatečné či nepravdivé, žádost bude smazána bez vyřízení. Pokud bude adresa přidělena pro realizaci nějakého prospěšného projektu, může být v případě jeho nerealizace nebo jejího zneužívání odebrána . O případném přidělení či odebrání veřejné IP adresy rozhodují správci sítě.

Osobní nástroje