Jak se pripojit k siti PVfree.net

<small>Z PVwiki</small>

1. Ujasni si, co od připojení k síti PVfree.net očekáváš. Ze všeho nejdříve je si třeba uvědomit, že PVfree není internetový provider. Pokud tedy chceš významnou měrou síť využívat k internetovému připojení a chceš především stahovat velké objemy dat (filmy, hudba, software), je vhodné se poohlédnout spíše po nabídkách komerčních providerů.

2. Podívej se do seznamu vysílačů (AP - access point) a rozmysli si, ke kterému přístupovému bodu by jsi se mohl připojit. Pokud si nejsi jistý. můžeš se poradit v našem diskusním fóru. Podle toho, kam se budeš připojovat, si zvolíš zařízení, které použiješ. Je nanejvýš vhodné používat zařízení, které umožňuje regulaci vysokofrekvenčního výkonu.

3. Po nainstalování zařízení se můžeš pokusit o připojení k přístupovému bodu naší sítě (AP - access point). Naše body jsou označeny jednoznačným SSID např. kostelecka.pvfree.net, moravska.pvfree.net aj. Signály označené kost-olom.pvfree.net aj. jsou spoje mezi jednotlivými AP a nepřipojíš/nepřipojuj se do nich!

4. Seznam se s topologií sítě. Nejlépe z mapy, diskusí, pomocí trasování atd.

5. Zabezpeč si počítač. Updatuj si systém na aktuální verzi, nainstaluj firewall a aktualizuj antivir. Pokud to neučiníš riskuješ, že porušíš stanovy (omezování, ohrožování členů) a můžeš být odpojen.

6. Je doporučeno povolit na svém firewallu icmp odezvu (neblokovat ping)!! Usnadní se tak diagnostika sítě administrátory.

7. Je otázkou slušnosti, aby jsi se, i v případě zkoušení připojení, ozval správci AP. Můžeš to učinit třeba emailem nebo soukromou zprávou v diskusním fóru.

A dál? Máš 1-2 týdny na vyzkoušení připojení a pak je na Tobě, abys zvážil, zda se staneš členem sdružení nebo se od sítě odpojíš.

Osobní nástroje