Jak nastavit postovni program Outlook Express

<small>Z PVwiki</small>

Řada lidí neustále tvrdí, že pokud mají nepřístupné webové stránky, tak nemají přístupnou poštu. Není to ale pravda a fígl spočívá jen v nastavení libovolného poštovního programu, který zprávy stáhne do počítače, kde si je může uživatel přečíst a archivovat. Jedním z nich je Microsoftí dvojice Outlook-OutlookExpress. Jejich nastavení je prakticky totožné.

  • Program Outlook je součástí balíku Office a obsahuje mnoho funkcí pro kancelář - připomínkovač, plánovač, adresář atd.
  • Program OutlookExpress je součástí systému Windows a je to pouze poštovní klient. Najdeš ho v menu START - Programy. Po spuštění je třeba nastavit parametry tvojí emailové schránky - zde je návod pro schránku předem vytvořenou na serveru www.seznam.cz .

Horní menu Nástroje - Účty Soubor:Oe01.JPG

Přidat - Poštovní účet

Soubor:Oe02.JPG

vyplníš zobrazované jméno např. Firma - Jméno

Soubor:Oe03.JPG

vyplníš emailovou adresu, kterou sis vyrobil na Seznamu

Soubor:Oe04.JPG

nastavíš správně poštovní servery

Soubor:Oe05.JPG

vyplníš název účtu a heslo

Soubor:Oe06.JPG

po dokončení klikni na tlačítko Vlastnosti a můžeš upravit název účtu a v dalších záložkách editovat vlastnosti účtu.

Soubor:Oe07.JPG

V případě, že server vyžaduje ověření totožnosti před odesíláním, můžeš to nastavit ztržítkem. Odesílací server smtp.pvfree.net autorizaci nevyžaduje.

Soubor:Oe08.JPG

Pokud je to třeba, můžeš nastavit, že program nechává na serveru kopie zpráv, případně je opožděně maže. Je to vhodné např. v případě, že používáš k příjmu pošty více počítačů a chceš mít poštu na všech.

Soubor:Oe09.JPG

Po dokončení nastavení můžeš odeslat a přijmout všechnu poštu nebo vyvolat jen příjem nebo jen odeslání.

Soubor:Oe10.JPG

Novou zprávu vytvoříš po stisknutí tlačítka Vytvořit poštovní zprávu. Pokud máš nastaveno více účtů (např. soukromý, služební, partnera, dětí... ), můžeš si vybrat identitu = s jakým emailem se odesílá (kdo je pisatelem a odesílatelem zprávy ). Pokud chceš do zpráv vkládat automatické podpisy, musíš si je předem vytvořit v menu Nástroje - Možnosti - Podpisy. Při psaní zprávy pak klikni do psacího prostoru pravým tlačítkem myši a vyber svůj podpis (soukromý-služební-děti...)

Soubor:Oe11.JPG

Poznámky k používání:

  • pokud odpovídáš na nějakou zprávu, piš svoji odpověď nahoru a pod svojí zprávou zanechej tu zprávu původní, nebo alespoň její zkrácený obsah, aby příjemce věděl, na co vlastně reaguješ
  • nezapomínej na podpis a kontakt na sebe - automatický podpis to řeší za tebe
  • neotvírej neznámé zprávy, nespouštěj neznámé přílohy - stále více virů koluje světem
  • nerozesílej spam - nevyžádaná reklama zahlcuje internet a zpomaluje jej
  • nerozesílej hoax - přečti si, co to jsou ty nesmyslné poplašné zprávy na www.hoax.cz a pak nebudeš za blázna, co skočil zase někomu na špek


--Catman 14:01, 31. 5. 2006 (CEST)

Osobní nástroje