Hamachi

<small>Z PVwiki</small>

Hamachi je software pro vytvoření vlastní virtuální privátní sítě v síti Internet – VPN.

Po nainstalování se vytvoří ovladač, který vytvoří nové připojení k lokální síti. Po připojení počítače k síti, hamachi přidělí jedinečnou interní IP adresu ve tvaru 5.X.X.X a všechny počítače připojené do stejné virtuální sítě mezi sebou komunikují jako by byly v klasické síti LAN. Daná vytvořená IP adresa je veřejná a lze na ní tedy přistupovat odkukoliv z interní sítě v programu Hamachi. Tato výhoda umožňuje například sdílet soubory, složky, FTP a tiskárny všech připojených PC v síti. Každá síť má svůj název a je chráněna heslem, které určí ten, kdo síť vytváří.

Rychlost přenosů v síti je přímo závislá na kvalitě připojení jednotlivých PC k internetu. Komunikace v síti je velice dobře šifrována a probíhá na bázi UDP a P2P. Program nepoužívá ke svému běhu žádný server. Hamachi otevírá další možnosti hraní online her přes Internet.

Program ocení především uživatelé s neveřejnou IP adresou, kteří například nemohou sdílet data nebo ovládat své PC přes Internet. Tyto možnosti jsou Vám otevřené pouze pokud jste na obou počítačích připojeni do stejné sítě. Počet sítí, do kterých se připojíte je takřka neomezený.

Licence

Program Hamachi je šířen bezplatně s jedním omezením. Pokud si nainstalujete verzi zdarma, může se k Vaší síti připojit pouze 16 uživatelů. Pokud si zakoupíte placenou verzi, jsou Vaše možnosti takřka neomezené.

Externí odkazy

Osobní nástroje