Gamezone.pvfree.net

<small>Z PVwiki</small>

Obsah

O GameZone

Tento server již neběží, jeho provoz byl ukončen k 2.2.2009, následující informace tedy nejsou aktuální.

GameZone, server, který vznikl celkem nedávno, je dedikovaný herní server, na kterém si může zahrát kdokoliv, mající chuť, připojený do sítě PVfree.net. Je provozován na operačním systému Gentoo Linux a kromě samotných herních serverů zde nechybí FTP server sloužící především jako mirror herních klientů, tedy toho, co potřebuje hráč, aby se mohl přidat a hrát také. V poslední době byl doplněn webový portál postavený na systému e107, který by měl poskytnout informace pro hráče na jednom místě.

Obecné údaje

  • Doménový název: gamezone.pvfree.net
  • IP adresa: 10.133.255.13
  • Správce projektu: Santa-Claus

Dostupné herní servery na gamezone.pvfree.net

Enemy Territory server

Pro běh Enemy Territory je doporučena instalace ET verze 2.60 a vyšší.

Pro správný běh ET v síti PVfree.net je nutno po instalaci aktualizovat PunkBuster pomocí GUI utility PBSetup.

  • NoQuarter Mod
  • gamezone.pvfree.net:27962
  • TrueCombat: Elite
  • gamezone.pvfree.net:27970

Half-Life: Counter-Strike 1.6

  • gamezone.pvfree.net:27015

OpenTTD server

V případě Open Transport Tycoon Deluxe musí verze vašeho OpenTTD klienta odpovídat verzi OpenTTD na herním serveru GameZone.

Aktuálně OpenTTD server verze 0.6.0 Nově přístupný i z internetu!

Instalace OpenTTD - Open Transport Tycoon Deluxe

  • gamezone.pvfree.net

Další dostupné servery

World of Warcraft, BC included

World Of Warcraft [xzone] včetně nových lokací z datadisku World of Warcraft: The Burning Crusade [xzone].

Hra je nativně dostupná pro operační systémy rodiny MS Windows. Běh WoW je však možný i pod alternativními operačními systémy. V případě GNU/Linux zejména prostřednictvím projektů Cedega/WineX.

Herní účet si můžete vytvořit zde. Na účtu lze pak vytvořit libovolné množství herních postav.

V adresáři do kterého jste WoW nainstalovali editujte soubor realmlist.wtf tak, aby obsahoval řádek

set realmlist wow.pvfree.net

Pozn.: Na server je možno se připojit pouze klientem verze 2.3.3.

Odkazy:

Případné problémy/dotazy je možné probrat v diskusním fóru Hry > World of Warcraft server.

Quake III Arena - CPMA

Pro řádný běh Q3A na serveru PVfree je nutné dotáhnout oficiální modifikaci pro Quake III CPMA (Challenge ProMode Arena):

Dále je také vhodné aktualizovat binárky.

  • 10.133.1.17:27960

Historie

Již v začátcích sítě PVfree.net se uvažovalo mimo jiné o využití sítě ke hraní síťových her, přeci jen, je to jedna z možností, jak využít infrastrukturu sítě k zábavě. Během těch pár let, co síť máme, se tu pár herních serverů vystřídalo, nicméně všechny po kratší nebo delší době zanikly. Na Slavíčka byl jistou dobu provozován server pro Counter-Strike, také Lyon jistou dobu provozoval gameserver, konkrétně pro hru Enemy Territory, ale oba projekty za nějaký čas skončily. Několikrát se také někdo pokusil obnovit CS server, nicméně marně. Dalo by se říct, že pro hráče byla tato situace dost špatná. I já jsem jedním z lidí, co si občas rádi něco zahrají, a tak jsem se rozhodl s touto situací něco udělat.

Měl jsem doma jistý stroj, který jsem k tomuto účelu mohl použít, mám-li být konkrétní, šlo o Celeron 333MHz s 256MB paměti. Sice žádný zázrak, ale postačovalo to. Dedikovaný server totiž nepotřebuje ani velmi rychlý procesor, ani výkonnou grafickou kartu. On nic nezobrazuje, stará se "jen" o přenos informací mezi hráči. Na stroji již delší dobu běžel Gentoo Linux a měl jsem tam zkušebně puštěnou aplikaci pro sledování stavu sítě. Rozhodl jsem se pro spuštění Enemy Territory serveru, především pro jeho multiplatformnost a volnou přístupnost.

Začal jsem tedy hledat co obnáší jeho provoz a pustil se do instalace. Nebylo to celkem nic složitého, jenom bylo jasné, že nastavení budu vylaďovat až za běhu a konzultovat s hráči. Odezva od hráčů byla celkem dobrá, jako největší problém se ukázal počet hrajících a tak jsem na server nasadil OmniBot mod, který přidává boty, tj. hráče, ovládané počítačem. Zanedlouho se server přestěhoval na Kosteleckou, za lepším spojením do sítě. Byl nasazen etpub mod, který ma jisté vychytávky, jako XPsave, možnosti lepšího nastavení pro reálnější hru apod. Pokusně jsem rozjel TrueCombat: Elite server, ale byl to asi krok špatným směrem, takže byl zrušen. Nasazení botů přineslo jednu nevýhodu, větší zátěž pro server, obzvlášť na některých hraných mapách server opravdu nestíhal a hra se stávala nehratelnou. Server tedy potřeboval hardwarový upgrade.

Po oznámení této skutečnosti jsem byl mile překvapen a obdarován prakticky celým strojem, chyběl mu teprve disk. Jedná se o AMD Duron 1GHz, momentálně osazený 384MB paměti, 2x 20GB diskem na systém a data a pár ventilátory. Nainstaloval jsem na něj tedy Gentoo Linux, nainstaloval ET server a začal server stěhovat. Jistou dobu běžely oba stroje paralelně, nicméně za pár dnů byl starý zrušen. Rozhodl jsem se rozjet i Counter-Strike server, protože tato hra se obecně těší oblibě a dlouho byl požadován. Bohužel, ani dnes nevím, zda ho někdo využívá. Pro mě je to hra celkem nezajímavá, protože je nativně pouze pro Windows a já plně přešel k Linuxu. Stále je na serveru co vylepšovat, spustil jsem webový portál, snažím se vyhovět hráčům a doufám, že se GameZone bude dále rozšiřovat.

--Santa-Claus 16:51, 24. 5. 2006 (CEST)

Co bylo dál?

Někdy v srpnu roku 2006, v době kdy jsem byl na dovolené za polárním kruhem, nás část serveru opustila tím nejméně vhodným způsobem. Shořela základní deska, bohužel i s procesorem. Nicméně hráči jsou lidé schopní a tak místo aby čekali až se vrátím z dovolené a zatím se kousali nudou, poradili si sami. Půjčili si náhradní stroj podobné konfigurace, přehodili disky a jelo se dál. Po mém návratu domů jsme ale museli najít lepši řešení a sehnat nový server. Desku jsem doma měl, procesor taky, ale nebyly vhodné paměti. Proto jsme uspořádali veřejnou sbírku, která byla úspěšná a nový server se dal brzo do kupy. Nová hardwarová konfigurace je tedy AMD Athlon 950MHz, 2x 256 DDR RAM, zbytek zůstal relativně při starém.

Od té doby se nic extra nedělo. Na ET serveru jsme vystřídali pár herních modifikací, kupu nových map, ale hráči jsou prakticky stále stejní. I přesto, že počet členů pvfree roste velmi rychle, hráčská komunita se nějak neprojevuje. Trochu mě to mrzí, ale pokud nebudou chtít hráči sami, moc s tím sám neudělám. Byl oživen taky TrueCombat: Elite server, což je úplná konverze Enemy Territory, ale oblibě se bohužel moc netěší. Mno nic, uvidíme jak dopadneme v budoucnu...

--Santa-Claus 13:06, 4. 3. 2007 (CET)

Konec projektu

Ke dnu 2.2.2009 byl provoz serveru ukončen...

Odkazy

Návody

Odkazy jinam

Osobní nástroje