Co delat kdyz jsem odpojen od internetu

<small>Z PVwiki</small>

Pokud se stane, že jsi byl odpojen od sítě či internetu, zkontroluj, zda máš správnou IP adresu, kterou ti přiděluje DHCP server. Pokud je adresa ve tvaru 19x.254.xx.xx , je velmi pravděpodobné, že tvůj počítač nebo externí wifi zařízení "nevidí" na náš AP, nebo právě nefunguje DHCP server.

Pokud je adresa ve tvaru 10.133.xx.xx a je to opravdu ta tvoje (kterou ti přidělil správce), bude asi problém o kousek dál. Pokud i výsledky trasování ukazují, že se dostaneš až na internetovou bránu ( 10.133.255.5, 10.133.255.3 ), máš nejspíš z nějakého důvodu zakázáno přistupovat k internetu. Zkus si ještě jednou přečíst chybovou stránku - bývá tam napsán důvod, proč je tvůj přístup omezen.


Obsah

Chybové stránky

Nejčastěji je to:

Neplatič

  • nezaplatil jsi včas svoje členské příspěvky

Limit

  • tvoje zařízení nesplňuje limity povolených výkonů nebo nemá regulaci výkonu vůbec, případně nesplňuje podmínky pro připojení - směrová anténa, přímá viditelnost, špatně nastvené zařízení atd. Druhým důvodem může být to, že nerespektuješ provozní řád a stahuješ velké objemy dat v době provozní špičky, což je zakázáno.

Anonym

  • nedodal jsi všechny potřebné údaje pro povolení provozu, nebo jsi zadal nesmysly, případně nereaguješ na naše emaily, nevybíráš poštovní schránku

Noemail

  • v členské databázi www.pvfree.net/pvdb jsi uvedl nefunkční emailovou adresu

Nečlen

  • nejsi členem sdružení nebo jsi vyčerpal zkušební dobu


Zvláštní druh hlášky může být

Servis

  • na síti probíhají servisní práce, které vyžadují odstavení internetového provozu. V tomto případě by jsi informace mohl najít už v předstihu na našem webu nebo na diskusním fóru.


Co s tím?

Na všech chybových stránkách je uveden i návod, jak vzniklý stav řešit - stačí číst. Jakmile odstraníš důvody, proč jsi byl odpojen, kontaktuj správce emailem a požádej o opětovné připojení.

Osobní nástroje